הנעה לפעולה מוכרת, על כך אין ויכוח. אבל, מהי מידת ההשפעה שלה בטווח הארוך? האם שכנעתם והובלתם לפעולה, או לחליפין, הענקתם השראה, נתתם ערך אמתי, ביססתם והעמקתם את הצורך? לכאורה, התוצאה זהה בשתי הדרכים: מכירה והרחבת מעגל הלקוחות. אבל בפועל, קיים הבדל שורשי. בהנעה לפעולה התוצאה אולי מידית, אך בה בעת גם קצרת טווח. ובהשראה? מזל טוב! נולדה לכם מערכת יחסים חדשה עם הלקוחות שלכם.  הדרך להשראה מתחילה כאן

אנחנו חיים בעולם שנע בקצב מסחרר ומשתנה בכל רגע נתון. כבעלי עסקים ונותני שירותים, המשמעות פשוטה: מציאות משתנה מחייבת אותנו להיות אדפטיביים, להסתגל לשינויים וכמובן, לעמוד בקצב. בשנה האחרונה, לאט ובטוח, הפכנו רובנו לצרכנים דיגיטליים הרוכשים מוצרים ונהנים משירותים מקוונים החל מאימוני כושר, תשלום חשבונות וכלה ברכישה מהסופר, הכל בנוחות ובפשטות. במקביל, יותר ויותר נותני שירות פיזיים המירו והרחיבו את הפעילות שלהם לפעילות דיגיטלית. כך או כך, כולנו מבלים זמן רב במרחב האינטרנטי השוקק, לקוחות ובעלי עסקים כאחד. בשורה התחתונה, די ברור שהתחרות על תשומת ליבם הקצרצרה של הגולשים שלנו רק עולה מדרגה.

כמה שניות של חסד

כמה קצרצרה, אתם שואלים? סופר קצרצרה. למעשה, הגולשים שלנו שוהים באתר ,או בבלוג שלנו, זמן ממוצע הנע בין 10-20 שניות. מטורף, לא? בזמן הכה קצר הזה, אתם בעצם צריכים "לשכנע" אותם בכך שאתם העסק הטוב ביותר שקיים שם. להעביר להם מסרים מנצחים, למתג את עצמכם כמובילים בתחום ולא פחות חשוב, לגרום להם ליצור קשר. קשה? יש רק בלחם. מאתגר? אין ויכוח. כאמור, הגולשים שלנו חשופים למנעד רחב של שירותים ומוצרים דומים לשלנו וכן, הקשב קצר והאצבע קלה על העכבר. כיצד יוצרים צורך או עניין בתוך ים של מתחרים וגורמים ללקוח לרכוש מתוך הבנת הערך הייחודי שלכם? התשובה הפשטנית תהא הנעה לפעולה, אבל אולי יש דרך טובה יותר?

התקשרו עכשיו! – הנעה לפעולה

אנחנו מניחים שאם לא חייתם על הירח בשנים האחרונות, אתם ודאי מכירים את המונח הפופולארי " "Call To Action, או בשפתנו, "הנעה לפעולה". מדובר בדרך אפקטיבית לגרום לגולש להיות אקטיבי בפעולה מסוימת באתר או בכל ערוץ אחר. למעשה, שיטת ההנעה לפעולה היא בין השיטות הוותיקות אשר משמשת אותנו בכדי להזמין את הלקוחות שלנו להיות פעילים (ומכאן מקור השם, כמובן) ונעשה בה שימוש גם באפיקים מסורתיים יותר כמו פרינט ובמדיות כדוגמת הרדיו, הטלוויזיה ועוד ועוד.  לרוב, מתלווה לקריאה לפעולה גם מידת דחיפות, אשר מטרתה ברורה – להניע לפעולה מידית. מי מאתנו לא מכיר הנעות כדוגמת "התקשרו עכשיו-מספר המקומות מוגבל", או בן דודו "מכירת סוף עונה בהנחה עד גמר המלאי" וכד'?

קמפיין מעורר השראה הוא הכתום החדש

אז מה בעצם הבעיה בקמפיין הנעה לפעולה המוביל לחשיפה גבוהה ולידים? לכאורה, אין שום בעיה. ההבדל המהותי נעוץ במטרות וביעדים שלכם לטווח ארוך. שלא תטעו, אין לנו שום דבר כנגד הנעה לפעולה, אנחנו פשוט חושבים שהגיע הזמן לקחת את הקמפיינים שלנו צעד אחד קדימה מתוך חשיבה רחבה יותר.

כמוכרי מוצרים ונותני שירותים, רובנו מכוונים ליצירת מערכת יחסים אמתית עם הגולשים שלנו, המגיעה מתוך הבנת הבידול, הערך המוסף והתועלות שלנו. מתוך מערכת הדדית כזו ייווצרו לא רק מכירות בטווח הקצר, אלא גם לקוחות חוזרים, ממליצים, "פה לאוזן" ועוד הרבה תועלות.

תוכן מבוסס השראה הוא תמיד עוצמתי יותר, כוחו הגדול נובע מהיכולת שלו לגרום ללקוחות שלנו לעניין כן ואמתי, ללא שכנוע וללא מניפולציה. בקמפיין השראה אנחנו לא מוכרים ללקוחות שלנו שירות או מוצר, אלא הם בוחרים לרכוש אותו, מתוך כל אותן תועלות ברורות.

גם אם על פניו התוצאה דומה, ההבדל מונח בדרך. בקמפיין השראה, בניגוד לקמפיין הנעה לפעולה, הדרך לליבו של הלקוח נבנית בהדרגה, שלב אחר שלב, באמצעות תוכן איכותי, נתינת ערך וכלים המשמשים אותו ומביאים לרכישה עתידית. כך תרוויחו לא רק עסקה, אלא גם מערכת יחסים חדשה וארוכת טווח עם הלקוח.

קמפיין מעורר השראה הוא לא פתרון אינסטנט וככזה הוא שייך לדור החדש של הקמפיינים, אשר מייצרים ומבססים קשר אותנטי עם הלקוחות.

למי הוא מתאים וכיצד ניתן ליישם אותו,

כרגיל, אנחנו הכתובת לכל שאלה

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות