החלטתי לכתוב את המאמר המיוחד הזה, מהסיבה שאם אני הייתי קורא מאמר כזה לפני שנתיים, הייתי חוסך מעל 20,000 שקל על סדנאות שעשיתי, ועושה לפחות עוד 50,000 שקל בכל שנה מהשנתיים האחרונות במחזורי המכירות שלי בעסק.

סדנאות, כנסים, סמינרים והרצאות הם היום נחלת הכלל וכמעט אין עסקים שלא נוגעים בתחום הזה בצורה כלשהי. בין אם זה להעביר הרצאה, סדנת מבוא לקראת קורס, קורס שלם או אולי אפילו הרצאת 10 דקות במפגשי נטוורקינג.

אני רוצה לתת לכם 3 תובנות זהב חשובות להפקת כנסים ואירועים עסקיים מכל סוג שהוא. אם אתם עורכים הרצאות אתם תאהבו את זה.

הדבר הראשון, לפני 3 התובנות, שחייב להבין בנושא הזה, במידה ואתם עושים סדנת/הרצאת מכירה, שבה אתם מציעים את שירותי ההמשך שלכם, הוא שהעולם הבין את הפואנטה.

העולם הבין שהאירועים הללו הם אירועי מכירה, ואנשים כבר לא נוטים לבזבז עליהם את הזמן, בדיוק כמו שהם לא ממהרים להשאיר את המייל שלהם על מדריך חינמי או הדרכה חינמית כזו או אחרת. למה? כי הם יודעים שמיד יבוא המלכוד וביחד איתו הצעת מכירה אגרסיבית ולא נעימה.

אחד הדברים הראשונים שיישמתי באירועי המכירה שלי הוא לתת לקהל לקנות לבד, בלי למכור בצורה אגרסיבית ולא נעימה. זאת אומרת, הפסקתי לחלק דפים לאנשים אלא ביקשתי ממי שמתעניין לגשת לצוות שלי. הפסקתי עם עניין המחיר הגבוה, ואז יורד למחיר מאוד נמוך בצורה קיצונית. הפסקתי להיות לוחץ מדי והתחלתי לשחרר. ונחשו מה? זה עובד.

נצא לרגע מתוך סדנאות מכירה לסדנאות בכלל, כי מכאן והלאה הדברים שאומר לכם תקפים לכל אירוע עסקי שתעשו בעסק שלכם. על אחת וכמה וכמה באירועי מכירה!

תובנה מס' 1: אנשים לא מגיעים בגלל הידע שלכם, הם מגיעים בגלל החוויה!

יש לנו נטייה, המרצים, לתת אובר מידע ולפוצץ את האנשים בתוכן כדי להרגיש שנתנו להם מעל ומעבר. בזמן שהקהל לא רוצה את זה. אנחנו סתם דוחפים לו!

הקהל שבא לראות אותנו, בא גם בשביל החוויה. הוא בא בשביל המינלינג, האנרגיה, המפגש עם האנשים, המפגש איתכם, ההפסקות קפה, ההתכנסות עם הכיבוד, המוזיקת רקע, התג שם שאתם שמים עליו, השייכות לקהילה שלכם, הכיף שבסביבה שמבינה אותו. החוויה!

אם אתם רוצים לשדרג פי כמה את האירועים שלכם, שימו פוקוס על החוויה ופחות על התוכן!

תובנה מס' 2: זכרו איזה ערכים אתם מעבירים בחווית הלקוח!

כשאני נכנס לזארה אני מרגיש חווית התחדשות, אני מרגיש ביטחון שתמיד אמצא את הבגד הנכון לי, אני מרגיש את שפע הפתרונות בשבילי, אני חווה שאני קונה מותג פרימיום.

זארה מחליפה קולקצייה כל עונה (4 פעמים בשנה) ולכן עוברת לי חווית ההתחדשות. זארה תסדר תמיד את הנעליים בארונות שעל הרצפה כדי שאוכל להתאים אותם לבגד שאקנה ולכן עוברת לי תחושה של שפע. מניסיון העבר תמיד מצאתי מה שרציתי ולכן עוברת לי תחושה של ביטחון ואיכשהו תמיד אני ארגיש כאילו שקניתי מותג יוקרה.

בכל חווית הרכישה עברו אליי 4 ערכים בולטים, זכרו מהם הערכים הבולטים שלכם בתהליך הרכישה של הלקוח ומה אתם רוצים שהוא יחווה מכם.

באירועים שלי אני שם דגש שהלקוחות ירגישו יוקרה לכן המקום יראה טוב, הרולאפים יהיו במקומם, המצגת תהיה ממותגת, הצוות יעמוד במקומו.

חשוב לי שהלקוח ירגיש יחס אישי ושהוא מרכז העניינים לכן תמיד יהיה מי שיקבל את פניו, יענוג לו תג שם, תמיד יהיה לו פתרונות לצרכיו, אוכל, שתיה וכל סוגי הקפה והחלב.

חשוב לי שהלקוח ירגיש אנרגיה עסקית לכן אני לא אתעסק רק בתוכן אלא באנרגיה, בהפסקות, בתרגילים, בהפוגות ועוד.

חשוב לי שהלקוח יחווה ביטחון ויסמוך עליי לכן אדאג לתת לו את התוכן הרלוונטי עבורו, לספק לו את הערך לו הוא ציפה, לדבר בגובה העיניים ולתת ביטחון מלא במותג שלי.

מהם 4 הערכים שאתם תרצו להעביר בחווית הלקוח?

תובנה מס' 3: 70% מהצלחת האירוע שייכת לאיך שהאירוע יראה!

לעיתים אני מגיע לאירועים במקומות נידחים ועזובים שכבר בחניה אני חווה אתגר ראשון, ואני מיד מבין, האירוע הזה לא מקצועי.

כשהלקוח יוצא מהרכב, מתי לראשונה הוא רואה את המותג שלכם? האם רק בתוך הכיתה או כבר בחניה עצמה?

הנראות של האירוע מתחילה הרבה לפני הכניסה לאולם, היא מתחילה בחניה, שם הלקוח כבר אמור לראות שלט ראשון או סימן קטן לכך שהוא במקום הנכון.

בכניסה למקום הוא אמור לראות רולאפ ראשון, מטר לאחר מכן עוד אחד, בכניסה לכיתה עוד אחד ותוך הכיתה עוד שניים. מיותר לציין שהכיתה או האולם צריכים להיראות נקיים ואסתטיים, הכיבוד יראה מדוגם ומסודר, הצוות יהיה לבוש היטב, המצגת תהיה ממותגת, אתה תהיה לבוש בהופעה של חייך והכל יתאסף לתוך תפאורה שלא הייתה מביישת הצגה בבימה! כן כן!

איך שהאירוע יראה, זה הרושם שתשאיר על הלקוח שלך לאורך הרבה מאוד זמן!

מיתוג מיתוג מיתוג מיתוג מיתוג!

נ.ב

מוזמנים לכנס הבא שלי ולראות הלכה למעשה, מעשים מעל דיבורים, ולבחון אם אני עומד במילות המאמר הזה.

החלק החסר – כנס לפיצוח והזנקה עסקית – ללא עלות – כל הפרטים: לחץ כאן

אהבתם? מוזמנים לכתוב לי.

שאלות? מוזמנים לכתוב בתגובה ואענה בהקדם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות